ژیمناستیک واقعاً از رشد قد کودکان جلوگیری می‌کند؟
11 آبان

تاثیر ژیمناستیک بر رشد قد کودکان چیست؟ از بزرگ‌ترین دغدغه‌های والدین رسیدگی و حفظ سلامت کودکان در کودکی و حتی بزرگسالی است. ژیمناستیک از بهترین ورزش‌هایی است که اگر از دوران کودکی انجام شود، تاثیر زیادی روی انعطاف و سلامت بدنی افراد در بزرگسالی می‌گذارد. یکی از سوالات مهمی که به ذهن والدین گرامی در هنگام ثبت‌نام در باشگاه ژیمناستیک کودکان در مشهد خطور می‌کند این است که آیا ژیمناستیک از رشد قد کودک جلوگیری می‌کند؟ فواید و خواص آن چیست؟ در ادامه به‌طور مفصل به پاسخ این سوالات می‌پردازیم، در ادامه همراه آنیل ژیمناستیک باشید .

مهمترین خواص و فواید ژیمناستیک (تاثیر ژیمناستیک بر رشد قد کودکان)

مهمترین خواص و فواید ژیمناستیک (تاثیر ژیمناستیک بر رشد قد کودکان)

مهمترین خواص و فواید ژیمناستیک عبارتند از:

ایجاد هماهنگی در حرکات و بالارفتن انعطاف بدن

هماهنگی و انعطاف بدن از مهمترین عواملی است که روی سلامت کودکان تاثیر می‌گذارند. بسیاری از بیماری‌هایی که افراد در بزرگسالی از آن‌ها رنج می‌برند؛ به‌دلیل خشکی و انعطاف بدن آن‌ها است. بیماری‌هایی مانند آرتروز، خشکی مفاصل و… از رایج‌ترین این بیماری‌ها هستند. اگر شما هم می‌خواهید کودک دلبندتان در بزرگسالی با بدنی سالم به زندگی ادامه دهد، حتماً او را در یک کلاس ژیمناستیک زیرنظر مجرب‌ترین و متبحرترین متخصصان ثبت‌نام کنید. درواقع مهمترین تاثیر ژیمناستیک بر رشد قد کودکان از طریق همین بالارفتن انعطاف بدن آن‌ها است.

تقویت روحیه اجتماعی

ورزش ژیمناستیک از آن دسته ورزش‌هایی است که هم به‌طور انفرادی و هم به‌طور تیمی انجام خواهد شد. حتی خیلی از مسابقات نیز به‌صورت تیمی در این رشته ورزشی برگزار می‌شوند. بودن در جمع و در قالب فعالیت‌های تیمی، تاثیر زیادی روی روحیه کودکان می‌گذارد. درواقع، کودک شما با انجام فعالیت تیمی، در آینده بهتر می‌تواند در جامعه حضور پیدا کند. حتی اگر کودک شما به‌صورت انفرادی این ورزش را انجام دهد، به‌دلیل، حضور کودکان دیگر در محیط کلاس، روحیه اجتماعی کودک شما نیز به‌شدت تقویت می‌شود.

یادگیری حرکت از پایه

از مهمترین موارد تاثیر ژیمناستیک بر رشد قد کودکان، یادگیری شیوه درست حرکت و  راه‌رفتن است. درواقع، کودکان از همان دوران کودکی یاد می‌گیرند که قوز نکنند و با پشت و قامتی راست راه بروند. این موضوع تاثیر زیادی در جلوگیری از افتادگی شانه آن‌ها در بزرگسالی دارد. بسیاری از افرادی که پشت آن‌ها انحنا یا قوز دارد کم کم از دوران کودکی دچار این مشکل شده‌اند. اگر شما هم می‌خواهید کودک شما اندام زیبایی داشته و از مشکلات ستون فقرات، دیسک و… در بزرگسالی رنج نبرد، حتماً او را در کلاس ژیمناستیک ثبت نام کنید.

بیشتر بخوانید: برنامه سطح بندی ژیمناستیک پسران

یادگیری رعایت نظم و انضباط و داشتن اراده راسخ

ژیمناستیک از جمله ورزش‌هایی است که برای رسیدن به انعطاف، باید با نظم و ترتیب این ورزش را انجام داد. همچنین رسیدن به این سطح از انعطاف کار ساده‌ای نبوده و نیاز به یک اراده راسخ و محکم دارد. هنگامی که کودک شما مجبور به رعایت این قوانین می‌شود، کم کم داشتن نظم و ترتیب و اراده راسخ برای رسیدن به اهداف به ضمیرناخودآگاه او در کودکی راه پیدا می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود تا کودک شما در آینده برای رسیدن به اهداف خود تلاش کرده و کارهای خود را با نظم و ترتیب پیش ببرد.

تقویت اعتماد به نفس

ژیمناستیک جز ورزش‌های ساده به‌شمار نمی‌رود. درواقع برای رشد در این ورزش باید تلاش زیادی کرد. تصور کنید کودک شما ساعت‌ها تلاش می‌کند و در نهایت به نتیجه نهایی می‌رسد. این موضوع تاثیر زیادی روی اعتماد به نفس کودک می‌گذارد و آن را تقویت می‌کند. ازسویی، تشویق مربیان و والدین کودکان هنگام مشاهده  ورزش و انجام حرکات مختلف تاثیر زیادی روی روحیه کودکان می‌گذارد. پس تاثیر ژیمناستیک بر رشد قد کودکان نیست، بلکه شامل افزایش اعتماد به نفس آن‌ها نیز می‌شود.

افزایش قدرت بدنی

بسیاری از والدین تصور می‌کنند که کودک آن‌ها باید در آینده و از طریق ورزش‌های بدنسازی قوی شود!! این تصور کاملاً اشتباه است. ژیمناستیک یکی از بهترین ورزش‌ها برای افزایش قدرت بدنی در کودکی و بزرگسالی به‌شمار می‌رود. حتی خود والدین نیز بعد از مدت کوتاهی از حضور کودک خود در کلاس ژیمناستیک، متوجه افزایش قدرت بدنی او خواهند شد.

سرگرمی سالم برای تخلیه هیجانات کودک (تاثیر ژیمناستیک بر رشد قد کودکان)

بسیاری از والدین از هیجان و انرژی زیاد کودک خود شکایت دارند. این والدین می‌ترسند که کودکان آن‌ها با داشتن هیجان و انرژی زیاد به خود یا بقیه کودکان آسیب وارد کنند. بهترین راهکار برای تخلیه انرژی این دسته از کودکان، استفاده از ورزش‌هایی مانند ژیمناستیک است. به‌دلیل انجام حرکات کششی برای انعطاف و بسیاری از حرکات دیگر که نیاز به تحرک زیاد دارند، با استفاده از این ورزش، تا حد زیادی انرژی کودک شما تخلیه می‌شود.

شما می‌توانید جهت ثبت نام و شرکت در باشگاه ژیمناستیک کودکان در مشهد  در باشگاه امیر علیشاهی با شماره 09013441332 تماس بگیرید. 

آیا ورزش ژیمناستیک قد را کوتاه می‌کند؟

پاسخ این سوال خیر است. ورزش ژیمناستیک یک فعالیت بدنی است که می‌تواند به افزایش قد و کشیدگی اندام‌های بدن کمک زیادی کند. از طریق تمرینات ژیمناستیک، عضلات اصلی بدن تقویت شده و بدین‌ترتیب انعطاف‌پذیری آن‌ها افزایش می‌یابد. این تمرینات می‌توانند روی افزایش قد تاثیر زیادی بگذارند.

بنابراین، ژیمناستیک به تنهایی قد را کوتاه نمی‌کند. در واقع، تمرینات ژیمناستیک حتی به تقویت عضلات پشتی بدن و ایستادن شخص به‌طور مناسب کمک زیادی خواهند کرد که این موضوع می‌تواند به کشیدگی قد و ظاهر شخصی زیبا کمک کند. اگر هدف شما افزایش قد است، تغذیه سالم، استراحت کافی، و تمریناتی که به افزایش قد کمک می‌کنند نیز باید در برنامه‌های روتین کودک خود قرار دهید. با توجه به مطالب گفته شده ژیمناستیک هرگز باعث کوتاهی قد کودک شما نمی‌شود و تاثیر ژیمناستیک بر رشد قد کودکان مثبت است.

بیشتر بخوانید: بهترین سن شروع ژیمناستیک

خلاصه

تاثیر ژیمناستیک بر رشد قد کودکان از مهمترین سوالاتی است که ذهن والدین را به خود مشغول کرده است. ژیمناستیک دارای خواص و فواید زیادی از جمله افزایش رشد قد کودک است؛ به شرطی که این ورزش زیرنظر مربیان مجرب و متخصص انجام شود. با توجه به این موضوع به والدین گرامی توصیه می‌کنیم قبل از ثبت‌نام در مورد باشگاه آموزش ژیمناستیک تحقیق و پرس و جو کنند و کودک خود را در بهترین کلاس ثبت نام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *